понеділок, 24 квітня 2017 р.

Екскурсія на город. (конспект заняття старша група)



Мета: 
Формувати початкові уявлення про взаємозв'язки в природі. 
Називати і використовувати у мовленні слова по темі «Овочі» усно або усно-дактильно. 
Активізувати словник по даній темі, виконуючи прохання і доручення, відповідаючи на питання: Хто це? Що це? 
Закріплювати навик контролю над вимовою звуків як власної мови, так і мови товаришів. 
Вчити дітей умінню вести діалог з дорослим і однолітками. 
Розвивати слухові здібності дітей. 
Виховувати у дітей почуття колективізму, працьовитості, взаємодопомоги. 
Розвивати спостережливість і пізнавальні інтереси дітей. 
Повторити з дітьми правила поведінки на вулиці. 
Дати знання про дотримання елементарних правил поведінки в природі, про способи безпечного взаємодії з рослинами. 


Словник: осінь, помідор - помідори, огірок - огірки, патисон - патисони, квасоля, цибуля, овочі, город, біля мене ... я збираю ... , я поклав(а) в кошик ... .


Восени прибирають урожай.
Ми зібрали урожай овочів. Хід заняття.
1. Оргмомент.
а) Яка зараз пора року? Що буває восени?
Що роблять люди восени?
Педагог звертається до стенду «Овочі» і картину «На городі».
Восени збирають урожай.
Де ростуть овочі? Овочі ростуть на городі.
Педагог пропонує йти на екскурсію на город.
б) Бесіда про правила поведінки на вулиці.
2. Екскурсія. Словник: город, грядка, овочі, помідори, огірки, цибуля, патисони, квасоля; стебло, листки, корінь, плоди.
а) Що це? Це город. Що тут росте?
Тут ростуть овочі.
Педагог пропонує розглянути овочі, які ростуть на городі. Ось помідори.
Педагог з дітьми розглядає кущі помідорів, звертає увагу на стебло, листя, коріння і плоди.
Що ми вживаємо в їжу? Можна їсти листя та стебла?
Чому?
Діти збирають помідори і складають їх у кошик.
Що ти робиш? Я збираю помідори.
Що в тебе? У мене помідори.
Потім діти розглядають грядки з цибулею, квасолею і патиссонами.
Педагог звертає увагу дітей на те, як ростуть ці овочі.
Цибуля не видно, він росте в землі, над землею тільки зелений хвостик.
Діти збирають овочі і складають їх у кошик.
Що ти поклав(а) в кошик? Я поклав(а) в кошик овочі.
Які овочі ти поклав(а)?
3. Рухлива гра - естафета «Перенеси овочі».
4. Підсумок заняття (проводиться в групі).
Де ми сьогодні були? Ми були на городі.
Які овочі ми збирали на городі?
Ми збирали помідори, цибуля, квасоля і патисони.
Які овочі ростуть на кущах?
Які овочі ростуть в землі?
Педагог пропонує дітям намалювати будинку город.


Джерело: Сайт для вихователві дитячих садків

Немає коментарів:

Дописати коментар

ляльковий театр