Мета:
- Називати і використовувати у мовленні слова по темі «Овочі» усно або усно-дактильно.
- Активізувати словник по даній темі, виконуючи прохання і доручення.
- Вчити відповідати на запитання: Хто це? Що це? У кого? з опорою на картинки і предмети по даній темі.
- Вчити читати і розуміти прочитаний текст, включати в мову слова і фрази по темі.
- Навчати дітей навички контролю над вимовою звуків як власної мови, так і мови товаришів.
- Розвивати слухові здібності дітей.
- Виховувати у дітей почуття колективізму, співучасті.
Обладнання: Муляжі овочів, картинки із зображенням овочів, таблички зі словами по даній темі, стенд «Овочі», корзина;
ілюстрації «Город», «Овочі у кошику»;
таблиця «У мене ...»;
обладнання для гри «Збери овочі в кошик»;
у кожної дитини на столі таблиця-картинка з овочами і їх назвами, картинки «Город» і «Кошик з овочами» з текстами до них.
Словник: помідор, морква, капуста, огірок, буряк, ріпа, картопля, овочі, город, кошик, у мене ... .
Це город. Овочі ростуть на городі.
Ось кошик. Там овочі.
Ми зібрали овочі в кошик. Хід заняття.
1. Оргмомент.
а) Фонетична ритміка.
б) Педагог вітається з дітьми. Педагог задає дітям
в) Що будемо робити? питання за екраном (на слух).
2. Дидактична гра «Що принесла лялька Катя?».
Приходить лялька з сумкою, вітається. Діти дивляться в сумку.
Що там? Там овочі. Діти по одному на дотик визначають, що в руці, усно - дактильно з опорою на таблицю або самостійно промовляють: «У мене...» . Муляжі овочів викладаються на стіл.
Потім педагог з дітьми усно - дактильно прочитують слова табличками, уточнюючи звукобуквенний склад слів.
3. Робота за ілюстраціями «Город», «Овочі у кошику».
Вказуючи на муляжі овочів, педагог запитує:
«Що це? Назви одним словом». Це овочі.
Педагог читає текст усно - дактильно, показуючи на картинці.
(Це город. Овочі ростуть на городі.)
Де город? Що росте на городі?
Діти відповідають на запитання самостійно, або прочитують текст на зображенні.
Подібна робота проводиться по картинці «Овочі у кошику».
(Це кошик. Там овочі.) Що це? Це кошик.
В кошику? В кошику овочі або Там овочі.
4. Рухлива гра з промовою «Збери овочі в кошик».
При виконання це ігри використовується такий прийом, як читання з губ.
На вертолине розкидані картинки з овочами, діти бігають навколо вертолины, педагог беззвучно, з перебільшеною артикуляцією вимовляє слово. Діти беруть той овоч, який був названий і «складають» кошик (картинка кошика на магнітній дошці), чітко промовляючи пропозицію: «У мене ... .» Гра продовжується до тих пір, поки всі овочі не будуть зібрані в кошик.
Педагог: Що ми зробили? Ми зібрали овочі в кошик.
5. Підсумок заняття.
Джерело: Сайт для виховалелів дитячих садків
Немає коментарів:
Дописати коментар